KONST / Litografier / Färglitografi 14052114
nr 1405 2114
Margit Ljung
(1918-1998), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 24/40. Motivet: 29x38 cm, yttermått inklusive ram: 45x56 cm
Margit Ljung, svensk bildkonstnär född 1918, död 1998.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 juni 2021
kl 18:04:57
100 kr
250 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer